Badem Yağı Tırnak Badem Yağı ile Tırnak Bakımı
15 Mayıs 2024

Badem Yağı Tırnak Badem Yağı ile Tırnak Bakımı

Badem Yağı Tırnak, bakımlı, kırılmayan ve güçlü tırnaklar için düzenli bakım yapmak gerekir. Eğer sizde güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız badem yağı kullanın. Tırnakların ihtiyaç duyduğu nemi karşılayan badem yağı doğal içeriği sayesinde tırnaklarınızı güçlendirir ve bakımını yapar. Badem yağı ayrıca tırnakları nemlendirerek kurumasını ve kırılmasını engeller. E vitamini açısından oldukça zengin olan badem yağı ayrıca doğal bir antioksidan bakımından da oldukça zengindir. Mineral ve vitamin bakımından zengin olan badem yağı tırnak bakımı için oldukça önemli bir yağ çeşididir. Badem yağı tırnakların kurumasını, soyulmasını ve ultraviyole ışınların yol açtığı güneş zararlarına karşı tırnakları koruma altına alır. Badem yağı kullanmak tırnakların daha sağlıklı ve bakımlı bir biçimde uzamasına yardımcı olur. Badem yağının tırnak bakımı için oldukça uygun bir yağ olduğu seneler öncesinden keşfedilmiştir. Badem yağı yalnızca tırnak bakımı için değil cilt bakımı içinde oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. Badem yağı mükemmel bir cilt nemlendiricisidir. İçeriğinde barındırdığı E vitamini sayesinde badem yağı cilt bozuklukları ve cilt hasarını en aza indirmek için oldukça önemlidir. Güçlü, parlak ve sağlıklı tırnaklar istiyorsanız her gün düzenli y badem yağı kullanın. Badem yağı tırnakların ihtiyacı olan nemide kazandırır.

Badem Yağı ile Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnaklar için badem yağı kullanmak oldukça kolaydır. Pamuklu kulak çubuğunun üstüne badem yağı dökün tek, tek bütün tırnaklarınıza diplerine masaj yaparak sürün. Bütün tırnaklarınıza badem yağı değsin yoksa çok da etkili olmaz. Hemen yağdan tırnaklarınızı yağdan arındırmayın badem yağını tırnaklar iyice emsin. Tırnaklarınızda gözle görülür bir farklılık ve bakım istiyor iseniz badem yağını en az iki hafta kadar hiç aksatmadan düzenliyor bir şekilde tırnaklara uygulayın.

Güçlü ve Parlak Tırnaklar İçin Badem Yağı; Bir diş ezmiş oldunuz sarımsağı bir tatlı kaşığı badem yağı ile iyice harmanlayın. Daha sonra bu karışımı pamuklu kulak çubuğu kullanarak bütün tırnakların üstüne ve tırnak diplerine masaj yaparak sürün. Bu karışımı tırnaklar üstünde tam on beş dakika kadar bekletin daha sonra ılık su kullanarak iyice yıkayın.

Beyaz Tırnaklar İçin Badem Yağı; Hem bakımlı hem sağlıklı hem de güçlü tırnaklar için bir tatlı kaşığı kadar limon suyunun içine​ bir tatlı kaşığı kadar badem yağı ile iyice karıştırın. Tırnaklara iyi gelen bu karışımı pamuklu kulak çubuğu kullanarak bütün tırnakların üstüne ve tırnak diplerine masaj yaparak sürün. Karışımı tam on beş dakika kadar bekletin sonra ılık su kullanarak iyice yıkayın.

Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin Badem Yağı; Eğer​ tırnaklarınız çabuk kırılıyor ise bu karışımı mutlaka yapın ve uygulayın. Bir bardak ılık su, bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir tatlı kaşığı kadar tuz ile iyice karıştırın. Bu karışımı iki saat bekletin ve tırnaklara sürün.

Badem Yağı Tırnak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Hamilelikte Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Hamilelikte Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Tatlı Badem Yağının Faydaları?

Tatlı Badem Yağının Faydaları?

Acı Badem Yağı Sakal Çıkarır mı?

Acı Badem Yağı Sakal Çıkarır mı?

Zeytinyağı ve Badem Yağı ile Saç Bakımı

Zeytinyağı ve Badem Yağı ile Saç Bakımı