Badem Yağı Kirpiklere Faydası
15 Mayıs 2024

Badem Yağı Kirpiklere Faydası

Badem yağı kirpik, badem çekirdeklerinin soğuk pres yolu ile ezilerek elde edilen yağa badem yağı denir. İnsan sağlığı açısından yararlı olan birçok vitamin ve mineralleri bünyesinden taşır. Özellikle E vitamini içeriği yüksek olan badem yağı, acı badem ve tatlı badem yağı olarak 2 çeşitte bulunur. Halk arasında, tatlı bademin kullanımı daha yaygındır. Ayrıca birçok kozmetik ürünün yapımı sırasında, badem yağından sıklıkla yararlanılır. Çünkü; pek çok faydası bulunan badem yağının cilt üzerindeki etkileri daha fazladır. Öyle ki; çeşitli terapi seanslarında da kullanılan temel yağlardan birisidir. Kimyasal hiçbir işleme uğramadan elde edilen badem yağı, diğer bitkisel yağlara oranla daha çok protein içermektedir.

Bünyesinde; kalsiyum, çinko, bakır, fosfor, magnezyum, demir, selenyum, A, D, K vee Evitaminleri barındıran badem yağı; cilt dostu olarak tabir edilen şifalı maddelerden biridir. Sedef, egzama, cillt yanıkları, göz alt morlukları, kırışıklık gibi birden fazla cilt probleminde tedaviye yardımcı olmaktadır. Ayrıca saç ve tırnak rahatsızlığı olanlar için de kullanılabilecek bir yağdır. Tüm bunların dışında badem yağının en yaygın kullanıldığı alanlar, hiç şüphesiz ki kaş ve kirpiklerdir. Kıl köklerinin güçlenmesine yardımcı olabilme özelliği olan badem yağı, kirpikler için oldukça yararlıdır. Tamamiyle bitkisel bir yağ olmasından ötürü, badem yağı kirpik bakımı yapan kadınların en çok tercih ettiği yağdır.

Badem yağı kirpiklere faydası

Göz sağlığımız için önemli işlevi olan kirpiklerin bakımı, aslında oldukça mühimdir. Bakımın dışında düzenli makyaj yapanlar için, kirpikler ana unsur halindedir. Badem yağı kirpik köklerini beleyerek daha sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlar. Aynı zamanda badem yağı, kirpik köklerinin etrafındaki deriyi nemlendirerek yumuşamasına da yardımcı olur. Badem yağı kirpik köklerinin nefes almasını kolaylaştırır ve kirpik köklerinde meydana gelebilecek olası kopmaları engeller. Ayrıca; uzun süre düzenli olarak badem yağını kirpiklerine uygulayan bayanlarda, kısa bir zamanda kirpiklerinde gözle görülür uzama olduğu anlaşılmıştır. Nitekim pek çok bayan bu amaçla badem yağını kirpikler için kullanmaktadır. Daha uzun ve gür kirpiklere sahip olmak isteyen herkes, badem yağını kirpiklerinde kullanabilir.

Badem yağı kirpiklere nasıl uygulanır?

Oldukça basit ve çabuk olan badem yağı kirpik uygulamasını evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Öncelikle badem yağını kirpiklere uygulamadan önce ellerinizin hijyen temizliği tam olmalıdır. Çünkü, oldukça hassas ve önemli olan göz organımızın mikrop kapmasını istemeyiz. Parmak uçlarınıza birkaç damla badem yağı damlatıp kirpik köklerine masaj yaparak yediriniz. Bu işlemi yaparken kirpiklerinize zarar vermemek için, oldukça yumuşak hareketler uygulamalısınız. Gözünüzün içine kaçırmamaya dikkat ediniz. Akşamları yatmadan önce yapacağınız badem yağı kirpik bakımı, 2 hafta sonunda etkilerini gösterecektir. Sabah uyandığınızda, dilerseniz ıslak bir pamukla kirpik ve çevresindeki yağı temizleyebilirsiniz.

Badem Yağı Kirpik Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Badem Yağı Kirpik Uzatır mı?

Badem Yağı Kirpik Uzatır mı?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Badem Yağı Kreminin Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Kreminin Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Ne İşe Yarar?

Badem Yağı Ne İşe Yarar?

Badem Yağı ve Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı ve Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Tatlı Badem Yağı Saç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Tatlı Badem Yağı Saç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Acı Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Acı Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Güncel

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Güncel

Tatlı Badem Yağı Ne İşe Yarar?

Tatlı Badem Yağı Ne İşe Yarar?