Badem Yağı Bebeklere Verilir mi?
15 Mayıs 2024

Badem Yağı Bebeklere Verilir mi?

Badem yağı bebeklere verilirmi, bu süreç içerisinde doktora sorularak uygulanması gerekir. Tatlı badem çekirdeğinden elde edilen badem yağının birçok vitamin ve mineral özelliğinin bulunduğu belirtilmektedir. Alternatif tıp içerisinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılırken bebekler üzerinde de faydaları bulunur. Cilt üzerinde inanılmaz faydaları bulunurken; bağışıklık sisteminin güçlenmesine fayda sağlar. Bebeklere kullanılması ile etkilerinden istifade edilirken, özellikle bağırsakları yumuşatması sebebiyle kullanıldığı belirtilmektedir.

Badem yağı bebeklere verilirmi faydaları nelerdir?
  • Badem yağının E vitamini ve A vitamini bakımından zengin olması bebeklerde bulunan vitamin ihtiyacının karşılanması açısından oldukça önemlidir.
  • Cildin pH dengesinin sağlanmasında katkıda ederken; bebeklerde bulunan Vitamin eksikliğinin giderilmesine fayda eder.
  • Bebekler büyüme evresi içerisinde olduğu için belirli ağrılara maruz kalırlar. Badem yağı verilmesiyle ağrılarının giderildiği gözlendiği belirtilmektedir.
  • Badem yağı bebeklere verilirmi sorusuna içerdiği Omega 3 vitamini sayesinde beyinsel fonksiyonlarının gelişmesine katkı ederken; sinir sisteminin düzenlenmesine fayda sağlar şeklinde cevap verilebilir.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine etki eder. Özellikle bebeklerde görülen saz gaz sancısının giderilmesine fayda eder.
  • Bağırsaklarda bulunan tıkanıklık ve kabızlığın giderilmesi üzerinde Müshil etkisi yarattığı için sindirimi kolaylaştırır. Özellikle emziren annelerin sütünde bulunan gaz sebebiyle bebeklerin sıkıntı yaşadığı ve huzursuzlandığı gözlendiği için bu şikâyetlerin giderilmesinde bir çay kaşığı badem yağı verilerek sıkıntı giderilir.
  • Bebeğin karın bölümüne saat yönünde masaj uygulanarak bağırsaklarda bulunan gazın çıkartılması sağlanır.
  • Badem yağı kabızlık sebebiyle bebeklerde bulunan makat bölümündeki kanamaların oluşumunu engeller. Özellikle kabızlık sebebiyle bu bölümde bulunan yırtılmaların giderilmesi için son derece etkilidir. Badem yağı uygulaması ile bu bölümlerde yumuşama sağlandığı için dışkının daha kolay dışarı çıkartılmasına katkı eder.

Badem Yağı Bebeklere Verilirmi Yorumları

soru

Bangu

06 Nisan 2024 Cumartesi

4 aylık bir bebeğim var. Badem yağını kendim kullandığımda bebeğime yararı olur mu?

Cevap yaz
cevap

Âbad

09 Eylül 2018 Pazar

Tabi ki sizin sağlığınız iyi olduğunda bebeğiniz sütü de vitamin ve mineraller açısından daha zengin olacaktır. Özellikle badem yağının yanı sıra susam yağı açısından zengin olan tahin ve kan yapıcı özelliği ile bilinen pekmezi de kahvaltıda yiyerek süt kalitesini arttırabilirsiniz.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Badem Yağı Maskesi Hazırlanışı

Badem Yağı Maskesi Hazırlanışı

Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Tatlı Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Tatlı Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Hint Yağı Badem Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hint Yağı Badem Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?