Badem Yağı Kirpik Uzatır mı?
15 Mayıs 2024

Badem Yağı Kirpik Uzatır mı?

Badem yağı kirpik uzatır mı, Özellikle kirpiklerinin uzunluğundan şikâyet eden kişilerin çokça sorduğu ve merak ettikleri bir konudur. Badem yağı saç, kirpik ve kaş uzamasında oldukça etkili olduğu bilinen mucizevi yağlar arasındadır. Badem yağı ayrıca ciltte de yenileyici özelikler gösterir. Henüz araştırmaları tam net saptanmasa da içinde bulunan bu yenileyici özelik sayesinde kirpik gibi özel bölgelerde de uzama kıllanma gibi etkiler gösterdiği düşünülmektedir.

Badem yağı kirpik uzatır mı sorusuna verilebilecek cevaplar genellikle evet yönündedir. Badem yağı kaş, kirpik gibi hassas bölgelerde rahatlıkla uygulanabilecek en doğal serum ve mucize bir yağdır. Ancak badem yağını kirpiklere uygularken de dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Kirpiklere badem yağı uygulaması yapılırken mutlaka özen ve dikkatle davranmakta fayda vardır. Aksi takdirde göze kaçan ya da akan badem yağı göze istenmeyen etkiler yapabilir.

Kirpiklerin uzaması için badem yağı kürü malzemeleri
  • 30 ml badem yağı
  • 5 ml susam yağı
  • Bir adet e vitamin kapsülü
  • Bir adet bitmiş rimel kabı
Kirpik uzaması için badem yağı kürü tarifi

Öncelikle bitmiş rimel kabının içini iyice temizleyerek kimyasal herhangi bir atık olmasını engelleriz. Ardından tek tek sırayla bütün malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırırız ve ardından karıştırdığımız bu kürü rimel kutusuna boşaltarak ağzını iyice kapatırız. Hazırladığımız bu karışımı akşamları temiz (Makyajsız) olan kirpiklere yatarken uygularız. Eğer gündüzleri herhangi bir sıkıntı yaratmayacaksa ve makyaj yapma zorunluluğu yoksa gündüzleri de sık sık kirpiklere bu karışımı rimel fırçası yardımıyla uygulayabiliriz. Bu uygulama ile yaklaşık bir ay gibi bir süre sonunda kirpiklerde ciddi bir çoğalma, uzama ve gürleşme olduğunu gözle görebilirsiniz.

Badem Yağı Kirpik Uzatırmı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni