Kirpiklere Badem Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kirpiklere Badem Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kirpiklere Badem Yağı, bu doğal bakım​ yağı kaş ve saçlardan sonra kirpikler içinde oldukça faydalıdır. Badem yağı besleyici özelliği sayesinde kıl köklerinin güçlenmesini sağlar. Diğer kimyasal madde katılan kozmetik ürünlerinin yerini artık badem yağı almıştır. Çeşitli mineraller, E vitamini, magnezyum, D vitamini ve kalsiyum açısından oldukça zengin olan badem yağı kirpiklere, kaşlara ve saçlara düzenli olarak kullanılması gereken yağ çeşididir. Badem yağının içinden olan bu vitaminler kıl köklerinin güçlenmesini sağlar ve kirpiklerin daha gür çıkmasını sağlamaktadır. Baden yağı ayrıca rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Bu özelliğinden dolayı badem yağı uzun senelerdir farklı yaşam alanlarında aroma terapi ve masaj yağı olarak oldukça sık kullanılan bir yağ çeşididir.

Kirpikler İçin Mutlaka Badem Yağı Kullanın

Badem yağı gerçekten de mucizevi bir yağ çeşididir. Cildi nemlendiren, yumuşatan ve canlandıran badem yağı ayrıca cildin gerek duyduğu bütün vitaminlerin alınmasını sağlamaktadır. Eğer sizde güçlü, parlak ve sağlıklı cilde ve kirpiklere sahip olmak istiyorsanız pahalı ve bilinmeyen birçok kimyasal katılan kozmetik ürünlerini bırakın içinde hiçbir katkı maddesi olmayan tamamen doğal olan badem yağını kullanın. Kirpiklere badem yağı, bu yağın faydaları saymakla bitmez. Badem yağı kirpiklerin kök etrafında bulunan derinin yumuşamasına katkı sağlayan bir yağ çeşididir. Ayrıca kıl köklerinin daha fazla oksijen almasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra kirpikleri besler ve güçlendirir. Badem yağının kirpiklere olan faydası bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa dahi kullanan kişiler kirpiklerinin kısa sürede uzadığını söylemişlerdir.

Kirpiklere Badem Yağı Kullanmak

Kirpiklere badem yağı kullanmak oldukça kolaydır. İlk önce ellerinizi anti bakteriyel içerikli sabun kullanarak iyice yıkayın. Bunun sebebi ise gözlerin yanmaması ve mikrop kapanmasını engellemektir. Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra parmağınızın ucuna birkaç damla kadar badem yağı damlatın sonra kirpik diplerine masaj yaparak sürün. Badem yağını kıl köklerinin iyice emmesini sağlayın. Eğer dikkat etmenize rağmen yine de yağ gözünüze kaçarsa bol su ile yıkayın. Badem yağını özellikle de gece yatarken kirpiklere uygulayın. Gece sürülen badem yağını kirpik dipleri iyice emer. Ertesi gün uyanınca kirpikleri ve gözlerinizi pamuk kullanarak y silin yağdan arındırmayı unutmayın. Hızlı sonuçlar elde etmek için badem yağını her akşam yatmadan önce mutlaka uygulayın. Bu faydalı yağın faydası saçlara uygulandığında etkisini kısa sürede gösterir. Kirpiklerde ise biraz geç etki gösterir bunun için badem yağını en az altı hafta kadar her akşam yatmadan önce mutlaka sürün.

Kirpikler için oldukça faydalı olan badem yağını mutlaka karanlık ve kuru ortamda muhafaza etmeniz gerekiyor. Çünkü badem yağı nem ile ışık altında kaldığı zaman yağı olumsuz yönde etkiler. Eğer badem yağına alerjiniz varsa kirpiklere uygulamadan önce cildinizin bir yerine badem yağı sürün eğer alerjiniz varsa kısa sürede etki gösterir. Eğer hiçbir olumsuz etkisi yoksa kirpiklere sürün. Badem yağını açtıktan sonra​ en az bir sene dayanır.

Kirpiklere Badem Yağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Badem Yağı Yüze Sürülürmü?

Badem Yağı Yüze Sürülürmü?

Badem Yağının Yüze Faydaları Nelerdir?

Badem Yağının Yüze Faydaları Nelerdir?

Saça Badem Yağı Sürmek

Saça Badem Yağı Sürmek

Badem Yağı Ne İşe Yarar?

Badem Yağı Ne İşe Yarar?

Badem Yağı Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Faydaları Nelerdir?

Güncel

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Güncel

Badem Yağı Maskesi Hazırlanışı

Badem Yağı Maskesi Hazırlanışı